ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
Марк Белорусец: Олег Лышега останется с нами - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Марк Белорусец: Олег Лышега останется с нами Старые ценности новой семьи // Квир-кино на Берлинале, 11-21 февраля 2010 - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Старые ценности новой семьи // Квир-кино на Берлинале, 11-21 февраля 2010 Славой Жижек: Моя приватна власна Австрія - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Славой Жижек: Моя приватна власна Австрія

У Києві відкриється виставка фотографій Євгенії Бєлорусець «Гоголівська 32»

26 листопада о 17.00 у Центрі візуальної культури Києво-Могилянської Академії (Староакадемічний корпус НаУКМА, вул. Сковороди, 2) відбудеться відкриття виставки фотографій Євгенії Бєлорусець «Гоголівська 32», присвячена повсякденному життю мешканців аварійного будинку в центрі Києва. Фотовиставку підготовлено в співавторстві із соціологинею Анастасією Рябчук. 

 

Фотопроект "Гоголівська 32" було відзначено цього року престижною нагородою від британського Королівського фотографічного товариства і газети "Ґардіан". 

На вулиці Гоголівській 32-А, в історичному центрі Києва, розташований аварійний будинок, де люди вимушені жити в комунальних квартирах, чекаючи на відселення вже більше двадцяти років. Це лише один з численних прикладів порушення базового права людини на житло. Декому з мешканців вдалося покинути цей дім, але ті, хто не має фінансової можливості знайти житло деінде, живуть тут і нині. Вони регулярно пишуть листи міській владі, ініціюють громадські слухання й акції протесту, але їхні вимоги лишаються без відповіді. 

Усі комунікації в будинку вже давно вийшли з ладу; стелі, підлоги і стіни прогнили, вкрилися грибком і можуть розвалитися будь-якої миті; декілька родин проживає у комунальних квартирах в умовах перенаселення. Після того, як на одну з жінок уночі обвалилася стеля і зламала їй ключицю, деякі мешканці встановили над ліжками саморобні дахи для захисту. Також вони регулярно перевіряють стелю на наявність нових тріщин і підпирають палицями там, де вона може обвалитися. Навіть найбуденніші домашні обов’язки часто становлять труднощі. Головна героїня фотопроекту померла через хвороби, зумовлені незадовільними житловими умовами. 

На фото ми бачимо людей, чиї біографії тісно переплетені з умовами існування. Їхнє життя, звички складалися не стільки особистими вподобаннями, як радше обмеженнями чи обов'язками, які на них накладав півзруйнований будинок. На фотографіях майже неможливо показати, до якої міри важкі життєві умови створюють біографію, до якої міри вони здатні насичити життя. Цей тривалий фотопроект має на меті звернути увагу широкої громадськості на ситуацію мешканців як будинку 32-А на вулиці Гоголівській, так і багатьох інших подібних будинків. Осмислення соціальної катастрофи, що відбувається в Україні, необхідне для того, щоб розпочалися зміни, і боротьба мешканців за право на гідні умови існування закінчилася перемогою. 

Євгенія Бєлорусець понад три роки фотографувала мешканців цього будинку, їхній побут і відпочинок, інтер’єри їхніх квартир. Анастасія Рябчук очолила серію соціологічних досліджень, які супроводжуватимуть виставку. 

Виставка триватиме з 26 листопада по 22 грудня у рамках проекту "Судовий експеримент", що організований Худрадою та Науково-дослідним центром візуальної культури при НаУКМА за підтримки transit.at і Erste Stiftung.

 

2

 

4

 
Комментарии (2)
1 Понедельник, 22 Ноября 2010
Гарний ковер
2 Суббота, 27 Ноября 2010
Если кому интересно почитайте это.
Михальчук (директор ЖЭКа) та еще св...чь
http://www.segodnya.ua/oldarchive/c2256713004f33f5c2257018004fa6c0.html

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:

eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.