ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
Вірність і трансгресія - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Вірність і трансгресія Джаз та література: Розмова з Францом Когльманном - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Джаз та література: Розмова з Францом Когльманном Фрідріх Ахляйтнер: Монтаж - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Фрідріх Ахляйтнер: Монтаж

Презентація антології «Вертиголов та інші політичні тварини» на Форумі видавців у Львові

 У неділю 18 вересня о 14 годині в рамках Львівського форуму видавців в Обласній науково-педагогічній бібліотеці (вул. Зелена, 24) відбудеться презентація антології німецької літератури після Повороту 1989/90 «Вертиголов та інші політичні тварини» (Грані-Т, 2011).

Під час презентації Неля Ваховська – літературознавиця, редакторка ПРОSTORY та упорядниця антології – розповідатиме про роботу літератури з колективним уявним, медійну позицію автора-інтелектуала й суспільну вагу позиції письменника. Особливої   уваги буде приділено питанню естетичних стратегій письменства в контексті реакції на радикальні соціо-політичні зміни: сатиричне перегравання літературної традиції, дереалізація простору та його отілеснення й використання ідеографічних ефектів письма. На презентації буть представлені сатиричні та неоавангардні твори Томаса Брусіга, Томаса Гетхе, Райнгарда Їрґля та ін., ілюстровані роботами українського художника Анатолія Бєлова.

«На прикладі німецької літератури 90-х – доби шалених трансформацій та політичного Повороту на 180 градусів  – ми спробуємо показати, що література спроможна на соціально значимі висловлювання навіть за умови аполітичності її творців.  Коли митець в ситуації симульованого й симуляційного медійно-політичного дискурсу викриває його основи –  глузуючи з них, сексуалізуючи чи навіть інферналізуючи їх аж до трансгресії власної оповіді, – це впливає на самосвідомість його співгромадян. Бо література – це відповідальність».

Книжка, створена в рамках перекладацького проекту Інституту Ґете в Україні, представляє провідних німецьких авторів 90-х років: Дурса Ґрюнбайна, Вольфґанґа Гільбіга, Лотара Куше, Фрідріха Крістіана Деліуса, Катю Ланґе-Мюлер та ін.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:

eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.