StartseiteImpressum
Революція і член, або Фізіологія політичного - PROSTORY Революція і член, або Фізіологія політичного Цайтхайн: опыт памяти - PROSTORY Цайтхайн: опыт памяти TREMBLING BODIES video show and discussion on Polish engaged art - PROSTORY TREMBLING BODIES video show and discussion on Polish engaged art

Культовий фотомитець Мирон Цовнір у Києві

 31 травня о 18:00 у Центрі візуальної культури НаУКМА відкриється фотовиставка відомого берлінського фотомитця й письменника Мирона Цовніра.

Мирон Цовнір (Miron Zownir) – легендарний фотограф, кінорежисер, автор кримінальних романів, викладає в Академії кіно і телебачення в Берліні. Його фотокниги видаються в одному з найкращих арт-видавництв світу Gestalten, роботи експонуються у найвпливовіших галереях світу поряд із такими зірками, як Нобуйоші Аракі, Нен Голдін, Роберт Меплторп, Віджі, та вплинули своєю документальною цінністю на ціле покоління молодих митців.

Цовнір жив у Берліні, Лондоні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, і йому вдалося чи не найкраще зафіксувати контркультурну, панківську енергію 1980-2000-х. Герої його безкомпромісних робіт – бездомні, аутсайдери, інтелектуали; теми – людина, загублена в сучасному місті, самотність, афект, страх, девіація, сексуальність. Ці чорно-білі кадри важко категоризувати: з одного боку, за естетизмом вони близькі до всесвітньо відомої Даяни Арбус, а подекуди відверто випробовуючи конфігурації «людськості» та етичних стандартів – до Бориса Михайлова.

Мирон Цовнір – не лише, за влучним висловом сценариста Террі Саузерна, видатний «поет радикальної фотографії», але й попри свій статус – один із найбільш цензурованих фотографів у світі. Галереї часто не наважуються його показувати або готові показати за умови відбору «безпечних» фотографій. Тому цей проект виник з почуття протесту, покликаний підтримати рух проти цензури в Україні і є протидією самоцензурі, якою уражене сучасне українське мистецтво та його гравці. Це також спроба показати ті «невидимі міста» та їхніх невидимих мешканців, на яких не налаштовані масмедійні радари.

Як кінорежисер Цовнір з 1986 р. створив 10 коротких фільмів, працював з такими режисерами, як Александр Роквелл, Рю Муракамі і Чосей Фунагара, та один повнометражний фільм, що увійшов у 2003 р. до програми Берлінського кінофестивалю. Ретроспектива фільмів Мирона Цовніра відбудеться у Центрі візуальної культури НаУКМА 2 та 3 червня о 17.00.

Мирон Цовнір – за походженням напівукраїнець; окрім виставки й кінопоказів у Центрі візуальної культури та презентації на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Мистецькому Арсеналі, планує відзняти тут нову фотоісторію. Інтерв’ю, оповітання та фотографії Цовніра можна знайти у новому, 4-му числі літературно-мистецького видання «Простори». 

Ольга Жук, кураторка

Адреса виставки: Центр візуальної культури, Староакадемічний корпус НаУКМА, 1 поверх, вул. Сковороди, 2.

Виставка триватиме до 10 червня, щобудня з 10:00 до 18:00.

zownir

«Фантоманія» (2008), 73 хв., німецькою мовою з англійськими субтитрами

 

Що б не робив Ларрі, все котиться шкереберть. Загнаний у кут своєю дівчиною Лілі, що надокучає фанатичним бажанням мати дітей, під тиском свого кредитора Коксера й утікаючи від одіозного попа, який дослівно сприймає кожне слово Біблії, Ларрі шукає допомоги в Бруно, бездомного вояжера між снами та дійсністю. Лілі, розчарована у стосунках з Ларрі, втікає у бажаний світ примар, які викривають її деформоване внутрішнє життя, мов у кривому дзеркалі. Вона дістає зброю, щоби позбутися Ларрі…

 

«Бруно Ш. – відчуження це смерть» (2003), 60 хв., німецькою мовою з англійськими субтитрами 

Народжений 1932 р. в Берліні, Бруно Ш. провів своє дитинство в притулках, психіатричних закладах та нічліжках для бездомних. Він став відомим після ролі Каспара Гаузера у фільмі Вернера Герцога «Кожен за себе й Бог проти всіх», роком пізніше він знявся в Герцога знову – у головній ролі в фільмі «Строшек». Як живе Бурно Ш., показує документальний фільм Мирона Цовніра. У фільмі йдеться не про жертву інституцій та упереджень, а про людину, яка на зло пригнобленню та без сторонньої допомоги знайшла свій шлях. Бруно Ш. намагається боронитися від несправедливості, що його спіткає, малюючи картини й уже протягом 30 років мандруючи берлінськими будинками разом зі своїми музичним інструментами. 

«Скінхед-лейн» (1993), 2 хв., німецькою мовою з англійськими субтитрами

Антирасистський фільм про будні скінхедів. 

«Глухий кут» (1991), 22 хв., англійською мовою

Фільм про життя молодих панків у Пітсбургу, США. 

«Зараз або ніколи» (1997), 15 хв., німецькою мовою з англійськими субтитрами 

Цинічна гангстерська сатира. Під час збройного нападу на кінотеатр Елвіса кидають з важким пораненням у живіт, а між його спільниками тримає брудна егоїстична боротьба за владу й гроші. 

«Валуєв проти насильства» (2006), 2 хв., російською мовою з німецькими або англійськими субтитрами 

Антинасильницький ролик з колишнім чемпіоном світу у важкій вазі Ніколаєм Валуєвим. За російським боксером, названим медіа «Beast of the East» та неандертальцем, ховається задумлива й чутлива людина. Щиросердий та відвертий «велетень» зростом 2,14 м говорить про агресію, її причини та необхідність наведення містків у відкритому діалозі. Ролик був створений у Берліні, в той час, коли Валуєв готувався до світового поєдинку з Оуеном Беком. 

«Вільне падіння» (2010), 4 хв., музичне відео німецькою мовою, без титрів 

Руммельснуфф – німецький письменник, музикант і культурист, що свого часу працював охоронцем у популярному німецькому техно-клубі Berghain. Пише своєрідну «музику для робочого люду» та посідає нішу одного з найбільших оригіналів німецькомовної популярної музики.

 

Add your comment

Your name:
Comment:


Das Design Alexander Kanarskiy © 2007. Alle Rechte sind geschützt.
Unter Anwendung von den Materialien ist die Verbannung auf prostory.net.ua obligatorisch.