ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Documenting Maidan - ПРОSTORY - український літературний журнал Documenting Maidan «Мова, котру я не обирала»: нотатки з нагоди смерті Аготи Криштоф - ПРОSTORY - український літературний журнал «Мова, котру я не обирала»: нотатки з нагоди смерті Аготи Криштоф Моніка Рінк: до обіймів на віддаль - ПРОSTORY - український літературний журнал Моніка Рінк: до обіймів на віддаль
Друкувати

Не віддамо Центр візуальної культури!

Після акту цензури проти виставки «Українське тіло», що викликав неабиякий резонанс в українських та міжнародних медіа, президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт ініціював низку бюрократичних санкцій проти організаторів виставки – Центру візуальної культури. 23 лютого рішенням Вченої ради університету діяльність ЦВК було припинено. Закриваючі ЦВК адміністрація академії продемонструвала байдужість до позиції студентства, громадськості, преси і професійної художньої спільноти, що виступили у підтримку Центру візуальної культури – за термінове відкриття виставки.

Керівництво НаУКМА обурила увага громадськості та публічний осуд цензури в стінах «найдемократичнішого» вишу. Внаслідок санкцій адміністрації робота Центру надалі не можлива. 

Редакція Просторів обурена протиправним закриттям Центру візуальної культури. Цей несподіваний карний захід проти єдиного вільного академічного інтелектуального центру Києва ставить під питання міжнародні культурні заходи, заплановані на цей рік.

Зокрема під загрозою опинилася виставка нашої колежанки фотохудожниці Євгенії Бєлорусець «Своя кімната», а також кураторських проект Наталії Чермалих «Жіночий цех», який має об’єднати в експериментальній колективній роботі українських та іноземних художниць, у рамках тижня феміністичних заходів ініціативи Феміністичної Офензиви, куди вже запрошені гості з Польщі, Росії,США, Фінляндії, Сербії й Франції.

Разом з тим, Центр візуальної культури НаУКМА слугує майданчиком для створення першої в Україні незалежної профспілки перекладачів, ініціаторами й ініціаторками якого виступили редакторки Просторів та члени й членкині ЦВК.

У зв'язку з неприйнятними діями адміністрації НаУКМА у понеділок, 27 лютого о 13.00 перед 1 корпусом Києво-Могилянської академії (вул. Сковороди, 2) розпочнеться акція протесту проти цензури та репресій Центру візуальної культури. Працівники/ці Центру, студентство академії, партнерські ініціативи і художники/ці вимагатимуть від президента НаУКМА скасування рішення Вченої ради, відкриття виставки «Українське тіло» та продовження роботи ЦВК.

Редакція Просторів закликає читачів та друзів підтримати акції протесту проти закриття ЦВК при НаУКМА і долучитися до солідарних дій!


Нагадаємо, що 10 лютого 2012 року президент НаУКМА Сергій Квіт через три дні після відкриття закрив виставку «Українське тіло», присвячену дослідженню тілесності в українському суспільстві. Сергій Квіт пояснив свої дії таким чином: «Це не виставка, а лайно». Виступи художників проти цензури, листи міжнародних партнерів та увага мас-медіа не змогли переконати президента університету відкрити виставку. 


Більше інформації на сайті Центру візуальної культури НаУКМА: 
http://vcrc.ukma.kiev.ua/uk/

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua