ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Агота Криштоф: Все одно (фрагменти) - ПРОSTORY - український літературний журнал Агота Криштоф: Все одно (фрагменти) Юлія Фєдорчук: Зетка - ПРОSTORY - український літературний журнал Юлія Фєдорчук: Зетка Терезія Мора: «Не ставати заручником зужитих фраз» - ПРОSTORY - український літературний журнал Терезія Мора: «Не ставати заручником зужитих фраз»
Друкувати

Відео на паркані - сателіт виставки «Погляди»

Показ перенесено. Він відбудеться не 23го, як було раніше анонсовано, а  24 травня в неділю о 20:30 за адресою Гончара 17-23.

Художники з України Росії та Казахстану надали для проекту-сателіту виставки «Погляди» свої відеороботи - для демонстрації їх на паркані.

Проект «Відео на паркані»  -  наявний приклад залучення мистецтва до протистояння механізмам придушення соціального активізму, що практикуються в Україні. На знак солідарності з боротьбою киян проти незаконних забудов художники презентують частину виставкового проекту на одному зі скандальних парканів столиці. 24-го травня, у неділю відбудеться показ відео-арту, що супроводжуватиметься виступами художників та активістів.

Свої роботи для цього показу надали художники Станіслав Волязловський, Олександр Угай з Казахстану, Лада Наконечна, російська група «Что делать?», група Р.Е.П.

15 травня в Києві відкрилася перша виставка сучасного ангажованого мистецтва під кураторством міждисциплінарного об'єднання Худрада. Автори, що беруть в ній участь, заявили про бажання суспільних перетворень і про готовність взаємодіяти з низовими протестними рухами. Темою проекту став зв'язок авторського «погляду», присутність якого характеризує творчу особу і «поглядів», наявність яких визначає політично ангажовану особистість.

Біля півроку продовжується боротьба жителів з незаконним і руйнівним будівництвом на Гончара 17-23. За цей час активістам неодноразово загрожували, їх шантажували, декількох активістів судили за протестну діяльність. Паркан, що постійно укріплюється забудовником, став символом пригнобленої громадської думки і безмежних можливостей, які відкриває для великого капіталу корупція в сьогоднішній Україні.

Демонстрація на паркані відео-арту провідних політично-ангажованих художників - це вихід виставки «Погляди» за межі інституційного простору, відкритий соціально-критичний вислів, зроблений на території вуличного протистояння. Між показами фільмів виступатимуть активісти і художники.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua