ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Українське тіло. Бомжі і діти - ПРОSTORY - український літературний журнал Українське тіло. Бомжі і діти Катя Ланґе-Мюллер: Злі вівці - ПРОSTORY - український літературний журнал Катя Ланґе-Мюллер: Злі вівці Тоні Неґрі: «Будувати іншу сучасність» - ПРОSTORY - український літературний журнал Тоні Неґрі: «Будувати іншу сучасність»
Друкувати

Презентація антології «Вертиголов та інші політичні тварини» на Форумі видавців у Львові

 У неділю 18 вересня о 14 годині в рамках Львівського форуму видавців в Обласній науково-педагогічній бібліотеці (вул. Зелена, 24) відбудеться презентація антології німецької літератури після Повороту 1989/90 «Вертиголов та інші політичні тварини» (Грані-Т, 2011).

Під час презентації Неля Ваховська – літературознавиця, редакторка ПРОSTORY та упорядниця антології – розповідатиме про роботу літератури з колективним уявним, медійну позицію автора-інтелектуала й суспільну вагу позиції письменника. Особливої   уваги буде приділено питанню естетичних стратегій письменства в контексті реакції на радикальні соціо-політичні зміни: сатиричне перегравання літературної традиції, дереалізація простору та його отілеснення й використання ідеографічних ефектів письма. На презентації буть представлені сатиричні та неоавангардні твори Томаса Брусіга, Томаса Гетхе, Райнгарда Їрґля та ін., ілюстровані роботами українського художника Анатолія Бєлова.

«На прикладі німецької літератури 90-х – доби шалених трансформацій та політичного Повороту на 180 градусів  – ми спробуємо показати, що література спроможна на соціально значимі висловлювання навіть за умови аполітичності її творців.  Коли митець в ситуації симульованого й симуляційного медійно-політичного дискурсу викриває його основи –  глузуючи з них, сексуалізуючи чи навіть інферналізуючи їх аж до трансгресії власної оповіді, – це впливає на самосвідомість його співгромадян. Бо література – це відповідальність».

Книжка, створена в рамках перекладацького проекту Інституту Ґете в Україні, представляє провідних німецьких авторів 90-х років: Дурса Ґрюнбайна, Вольфґанґа Гільбіга, Лотара Куше, Фрідріха Крістіана Деліуса, Катю Ланґе-Мюлер та ін.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua