StartseiteImpressum
Джузеппе Унґаретті: вибрані вірші зі збірки «Радість» (1914-1919) - PROSTORY Джузеппе Унґаретті: вибрані вірші зі збірки «Радість» (1914-1919) Райнхард Йиргль: Фрагменты романа «В открытом море» - PROSTORY Райнхард Йиргль: Фрагменты романа «В открытом море» Славой Жижек: Моя приватна власна Австрія - PROSTORY Славой Жижек: Моя приватна власна Австрія

Роботи, які ви не можете прийняти

«Роботи, які ви не можете прийняти» нами придумані кілька місяців тому, після відмови від участі у виставці «Велике та Величне». З самого початку було зрозуміло, що будь-який вислів художника, хоч би яким критичним він би був, у контексті цієї події буде нівельовано. Зараз явно видно, що мистецькі твори на виставці показані не як мистецтво, вони грають роль артефактів, речових доказів, використаних у якості підтвердження генеральної лінії проекту – проголошення ролі християнства як основної у процесі державотворення України та ідентичності її громадян.

Мистецький Арсенал – музейний комплекс секулярної держави  за підтримки президента країни та грошей платників податків, з легкістю віддав свою територію та позиції в руки релігійних установ. Події останніх двох днів радикалізували ситуацію. Але цензура стала доволі логічним її продовженням. Ми вирішили опублікувати «Роботи, які ви не можете прийняти», але на цьому наша заява відносно "події року" не завершується.

 

Карета Митрополита

Для демонстрації найяскравіших сторінок історії українського мистецтва від найдавніших часів до сьогодення, для пробудження історичної та культурної пам’яті українців ми пропонуємо розмістити у експозиції виставки «Велике та величне» роботу «Карета Митрополита», яка найкраще представить взаємозв’язок минулого і сучасності, послідовність розвитку історії України.

383374446

Найцінніші артефакти –  карета Київского Митрополита Рафаїла, подарована государинею Єлизаветою Великою, із зібрання Національного музею історії України та автомобіль - власність намісника Киево-Печерскої лаври Павла вперше зустрінутьсяв одному часі й просторі у Мистецькому Арсеналі. Ця робота має на меті показати сакральну історію України, те, як мистецькі традиції органічно адаптувалися на місцевому культурному ґрунті, народивши унікальні художні явища світового значення.

kVRmngr2zxU

Робота наслідує заявлений куратором контроверсійний принцип побудови експозиції у поєднанні художніх творів з археологічними артефактами й історичними пам’ятками та має на меті продемонструвати взаємовпливи та взаємопроникнення традицій образотворення, спадковість мистецьких форм і мотивів та їх трансформацію на різних етапах розвитку культур.

 

Віддзеркалення

Cтіна музейного комплексу «Мистецький Арсенал» зашита банером (таким, яким закривають будівлі під час будівництва) з зображенням Історико-культурного заповідника "Києво-Печерська лавра"Таким чином буде створено ефект відображення на стіні Арсеналу Лаври, яка знаходиться через дорогу з музейним комплексом.

web1

Тож робота «Віддзеркалення» може стати гарним художнім образом, який здатен у повній мірі продемонструвати цивілізаційний вплив християнства на розвиток культури в Україні до сьогодні та підкреслитити роль проекту «Велике та величне» як центральної мистецької події офіційної програми святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

 

Місце, де вони мають бути

Вагомими завданнями виставки "Велике і Величне" є усвідомлення причетності кожного до видатних сторінок минулого, а отже, і відповідальності за творення сьогодення. Тому особливої ваги набувають слова намісника Києво-Печерської лаври Владики УПЦ Павла, сказані ним з нагоди виселення інфекційної клініки Інституту ім. Л.В. Громашевського з території Історико-культурного заповідника «Києво-Печерська Лавра».  

web DSC0605 copy

Цей програмний вислів слід винести на фасад музейного комплексу «Мистецький Арсенал» заради пробудження української нації та її об’єднання  на засадах християнства. Бо не місце в центрі вселенського православ’я людям, що самі накликали на себе прокляття! Такий художній жест стане важливим у окресленні самого шляху формування української ідентичності, цивілізаційного досвіду та єдності історичних засад і світоглядних орієнтирів.

3

          

 

Add your comment

Your name:
Comment:


Das Design Alexander Kanarskiy © 2007. Alle Rechte sind geschützt.
Unter Anwendung von den Materialien ist die Verbannung auf prostory.net.ua obligatorisch.