StartseiteImpressum
Ненависть до мистецтва - PROSTORY Ненависть до мистецтва Оскар для українського короля - PROSTORY Оскар для українського короля Рон Вінклер. Вірші зі збірки "Фраґментовані водойми" - PROSTORY Рон Вінклер. Вірші зі збірки "Фраґментовані водойми"

І Європа буде вражена

Перший міжнародний конгрес Руху єврейського відродження в Польщі (The Jewish Renaissance Movement in Poland,JRMiP) відбудеться 11–13 травня 2012 року в рамках сьомої Берлінської бієнале.

Рух єврейського відродження в Польщі (JRMiP) закликає до повернення 3 млн. 300 тис. євреїв до Польщі з метою відродження знищеної єврейської спільноти. Проект, що виник у 2007 р. й відтоді поширився в багатьох країнах, ініціювала Яель Бартана, художниця ізраїльського походження.

Мета руху – створення сприятливих умов для повторного виникнення єврейської спільноти в Європі. Сьогоднішні євреї відрізняються від тих, яких було вигнано з Європи; сучасні європейці не несуть відповідальності за тодішню етнічну чистку. Вочевидь, настав час знову об’єднатися, змінивши Європу та Ізраїль на краще.

Рух єврейського відродження в Польщі є відповіддю на кризу сьогодення, коли віру втрачено, а старі утопії зруйновано. Мета Першого конгресу Руху єврейського відродження в Польщі полягає в остаточному формулюванні принципів Руху та спільному визначенні векторів його розвитку. Засідання конгресу, який триватиме три дні, відштовхуватиметься від листа Славомира Сєраковського, покійного лідера руху, знайденого після його убивства. Воно зосередиться на таких питаннях:

  • Що слід змінити в ЄС, аби він став відкритим до Іншого?

  • Що слід змінити в Польщі, щоб  вона стала складовою оновленого Європейського Союзу?

  • Що слід змінити в Ізраїлі, щоб він став частиною Середнього Сходу?

Уперше з часу заснування  Руху його учасники, а також міжнародні доповідачі зберуться разом, щоб поміркувати над конкретними проблемами. Це починання потребує допомоги усіх, хто переймається питаннями різних діаспор.

Рух єврейського відродження в Польщі був презентований у численних музеях та мистецьких центрах, супроводжувався лекціями та конференціями й відкритий для участі. Сторінка руху в інтернеті: http://www.jrmip.org

про сьому Берлінську бієнале читайте тут: www.berlinbiennale.de

Переклала Олеся Камишникова

 

Add your comment

Your name:
Comment:


Das Design Alexander Kanarskiy © 2007. Alle Rechte sind geschützt.
Unter Anwendung von den Materialien ist die Verbannung auf prostory.net.ua obligatorisch.