ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
Вірність і трансгресія - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Вірність і трансгресія СПІЛЬНИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОСТІР - ПРОSTORY - украинский литературный журнал СПІЛЬНИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОСТІР Філіп Солерс: Коли Сьоран убожнював Гітлера - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Філіп Солерс: Коли Сьоран убожнював Гітлера

Місце літератури в публічному просторі

Місце літератури в публічному просторіІноді здається, що явища літературного порядку в Україні супроводжуються примусовим поштовхом до життя. Що самі по собі вони нежиттєздатні, і лише якесь ідеолого-магічне слово, виведене на лобі голема, спонукає його до прямоходіння чи танцю. Дійсність для такої істоти не видається чимось більшим за міраж чи сон, а написане слово стає єдиною реальністю, на яку варто зважати. Радянська, часто мимовільна і млява, літературо-центричність, що орієнтувалася в першу чергу на літературну культуру XIX століття (...)  
 

Де знайти Простори #4 (оновлюється)

Де знайти Простори #4 (оновлюється)ВІННИЦЯ

Вінницька міська централізована бібліотечна система

ДНІПРОПЕТРОВСЬК

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека (...)

 

Расизм, или культурная логика постсоциализма

Расизм, или культурная логика постсоциализмаВ вопросе о расизме самое интересное не его содержание, а то, кто его задает. Какие цели преследует говорящий, ставя этот вопрос? Из какой позиции он говорит – как «хозяин дискурса», как возможная жертва? Будучи идеологическим понятием, понятие «расизм» (равно как и «фашизм») – не столько аналитическое, сколько практическое. Оно не столько позволяет нечто объяснить, сколько определенным образом назвать, обозначить и, в соответствии с этим обозначением – действовать. В частности, обезоружить оппонента, обвинив его в расизме (...)  
 

К подоплеке нынешнего «поражения мультикультурализма»

К подоплеке нынешнего «поражения мультикультурализма»Расизм остается тяжелой темой, как на Западе, так и в России, хотя и по-разному. На Западе некоторые наблюдатели считают, что расизм vs антирасизм уже не являются адекватными терминами для анализа нынешних социо-культурных конфликтов, и что поэтому более осмысленно говорить, например, об универсализме vs мультикультурализмe, как это и делают экслицитно участники общественных дебатов, в которых, как известно, практически никто не осмеливается – по моральным и юридическим соображениям (...)  
 

Ерік Фассен: Питання раси та статі: хибні альтернативи й подвійна критика

Ерік Фассен: Питання раси та статі: хибні альтернативи й подвійна критикаУ 1976 році Мішель Фуко опублікував перший том своєї "Історії сексуальності". Розпочавши з критики ілюзій сексуального визволення і загалом – з перегляду власної теорії влади, філософ створив фундамент того, що згодом стало – особливо в англомовному світі – дослідницьким полем історії сексуальності (і зокрема гомосексуальності). Однак серія лекцій, яку він читав у Колеж де Франс того ж року, не стосувалася питань сексуальності. Поза сумнівом, ключовою темою цього семінару, як і праці "Воля до знання", була тема “біо-влади” (...)  
 

Розмова з Жаком Рансьєром

Розмова з Жаком РансьєромТак, тоді я вжив цей термін, щоб охарактеризувати низку законів, які мали на меті послабити позиції тих, кого й досі хибно називають іммігрантами, оскільки найчастіше йдеться про громадян другого покоління імміграції, народжених на французькій території. Я гадаю, що сьогодні ми вже досить далеко відійшли від класичного визначення расизму як масової реакції, спрямованої проти певних спільнот. Расизм – це вже не «гаряча» пристрасть. Ми ще й досі вважаємо, що расизм є «низовим» рухом, що базується на первинних інстинктах  (...)  
 

Жак Рансьєр: Расизм – пристрасть високого походження

Жак Рансьєр: Расизм – пристрасть високого походженняЯ хотів би поділитися деякими роздумами про поняття «державного расизму». Вони спрямовані, перш за все, проти популярної інтерпретації низки заходів, до яких нещодавно вдавався французький уряд, починаючи від закону про заборону носіння ісламського одягу, що закриває обличчя, до насильницької депортації ромів. Інтерпретація, про яку йдеться, вбачає в цих заходах вияв опортунізму, спрямованого на експлуатацію расистських та ксенофобських мотивів з метою передвиборчої агітації (...)  
 


eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.