StartseiteImpressum
Листи Арно Шмідта - PROSTORY Листи Арно Шмідта Перекладацькі прочитання одного роману - PROSTORY Перекладацькі прочитання одного роману Утолить утопию: об экономическом чуде - PROSTORY Утолить утопию: об экономическом чуде

ВІДКРИТИ УКРАЇНСЬКЕ ТІЛО!

10 лютого 2012 року президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт особисто закрив виставку «Українське тіло», що проходить в Центрі візуальної культури НаУКМА. Цим рішенням керівник Академії поставив себе в один ряд із такими «мистецтвознавцями в цивільному», як Микита Хрущов чи Василь Костицький. Виставка «Українське тіло» як візуальне дослідження українського суспільства через його тілесні досвіди ставить собі за мету також вивчення реакції теперішнього суспільства на її результати. Отож, закриття експозиції президентом НаУКМА і вся подальша полеміка з цього приводу теж є частиною виставкового проекту, який, згідно з його концепцію, спрямований на проявлення зон чутливості та проблематизацію існуючих систем суджень щодо тіла та його образів.

Рішення президента НаУКМА у волюнтаристський спосіб припинити роботу виставки, де зібрані роботи провідних молодих українських художників, мотивується за допомогою словника, який нагадує 30-ті роки ХХ століття: вислови на кшталт «це не виставка, а лайно», «патогенні тексти» повторюють звинувачення авангардних художників у тому, що їхнє мистецтво – «дегенеративне». Ми бачимо, що загрозливі тенденції розвитку моральної цензури на загальнодержавному рівні тепер втілюються керівництвом університету, який декларує свою принципову демократичність.

З-поміж робіт 17 учасників, представлених на виставці, увагу президента НаУКМА привернули роботи саме тих чотирьох, які працюють з тематикою оголеного тіла (яке, додамо, вже не перше тисячоліття є предметом зображення у мистецтві). Керуючись цією логікою, «пропагандою порнографії» можна вважати скульптури трипільської доби або шкільні уроки із сексуального виховання. Закриваючи виставку в стані моральної паніки, разом із дослідженням питань сексуальності блокується можливість публічного обговорення решти представлених на виставці гострих соціальних проблем: зубожіння, старості, суспільного виключення, корупції влади.

Нам невідомо, з яких причин президент НаУКМА поширює неправдиву інформацію про начебто вилучені з виставки твори, але припускаємо, що це продиктовано розумінням абсурдності закриття виставки на підставі своїх звинувачень. Колектив кураторів виставки «Українське тіло» має всю фото- та відео-документацію, а також персональні свідчення відвідувачів відкриття виставки, серед яких було чимало журналістів, що жодних змін в експозиції після її презентації не відбулося.

Сьогодні ми опинилися в ситуації, коли адміністратори та бюрократи беруть на себе функції мистецтвознавців та культурних експертів. За таких обставин критичної важливості набувають насамперед місця обговорення художніх та інтелектуальних практик, такі як університети, художні галереї, дослідницькі центри. Ми запрошуємо президента НаУКМА Сергія Квіта та всіх охочих у Центр візуальної культури НаУКМА (вул. Сковороди, 2, Староакадемічний корпус, 1-й поверх) на дискусію про виставку «Українське тіло» за участю її учасників, організаторів та діячів художньої та інтелектуальної сфер під час прес-показу виставки, після якого вона має відновити свою роботу.

Підписати вимогу відкриття виставки можна __тут__

Всіх зацікавлених просимо звертатися до прес-центру НаУКМА за телефоном: 044 425 15 36 / моб. +38 067 784 24 44, pressa@ukma.kiev.ua, а також до приймальні президента НаУКМА за телефоном: 044 417 84 61.

«Українське тіло» має бути відкрите! 

Центр візуальної культури НаУКМА

 

Add your comment

Your name:
Comment:


Das Design Alexander Kanarskiy © 2007. Alle Rechte sind geschützt.
Unter Anwendung von den Materialien ist die Verbannung auf prostory.net.ua obligatorisch.