ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
Драґіца Райчич. INTEGRACION. Вибрані вірші та проза - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Драґіца Райчич. INTEGRACION. Вибрані вірші та проза У танці з мовами: про Йозефа і Нєточку - ПРОSTORY - украинский литературный журнал У танці з мовами: про Йозефа і Нєточку Дискусія «Поряд з війною» - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Дискусія «Поряд з війною»

Любов і ненависть до іншого

 30 листопада о 17:30 у Харківській муніципальній галереї (вул. Чернишевська, 15) відбудеться дискусія на тему: "Любов і ненависть до іншого", де редактор(к)и трьох українських інтелектуальних видань говоритимуть про можливості перетворення нетерпимості в солідарність у політичному, соціальному й культурному полях.

Чимало антагонізмів сучасного культурного й медійного простору в Україні ґрунтуються на образі ворога. Його ідентичність змінюється залежно від регіональної культури, мови, політичного порядку денного й панівної ідеології. Номер “Віра, порно, любов” журналу “Простори”, “Свбд Псрт” часопису “Політична критика” й “Ідеологія расизму” журналу “Спільне” по-різному осмислюють феномени любові й ненависті, їх використання в практиках виключення і розділення суспільства. Водночас ці феномени містять потенціал об'єднання й солідаризації. Як відбувається переосмислення понять любові й ненависті? Наскільки актуальним стало політичне значення цих понять? Про які можливості солідаризації ідеться? На ці питання відповідатимуть редаторки журналів “Простори” й “Спільне” Катерина Міщенко й Анастасія Рябчук і редактор часопису “Політична критика” Назарій Совсун.

Програма Днів "Політичної критики" у Харкові:

28 листопада о 18:00, ЄрміловЦентрі (пл. Свободи, 4)

Презентація журналу "Політична критика" за участі Сергія Жадана, Лесі Кульчинської, Миколи Рідного, Назарія Совсуна та Іґора Стокфішевського

Новий номер “Політичної критики” – про мистецтво як знаряддя боротьби, соціальної критики та способу політичного висловлювання. Окремі розділи цього числа присвячено аналізу справи гурту Pussy Riot та інтерв’ю з політично зангажованими митцями, зробленими художнім редактором журналу Артуром Жмієвським. В числі також вміщено український переклад п’єси Павла Демірського “Веселкова трибуна” та спеціальний проект – праці українських та польських художників, створені за мотивами Євро-2012.  

29 листопада о 19:00, театр-студія “Арабески” (вул. Громадянська, 25/5)

Читання п'єси "Веселкова трибуна" польського драматурга Павла Демірського 

П’єса "Веселкова трибуна" – це результат масштабної містифікації, здійсненої польським драматургом Павлом Демірським напередодні Євро-2012. Від імені анонімної групи польських футбольних фанатів Демірський розпочав кампанію в мас-медіа для створення спеціального сектору на футбольних стадіонах для фанатів гомосексуальної орієнтації. Ця містифікація, що отримала величезний розголос у польському суспільстві, стала матеріалом п’єси “Веселкова трибуна”, надзвичайно актуальної в Україні з огляду на теперішній законодавчий наступ на права секс-меншин.

Після читання п’єси відбудеться виступ Іґора Стокфішевського на тему “Як театр змінює реальність?” та дискусія (модератор – Зураб Аласанія).

Ілюстрація: Анатолій Бєлов, серія "Ерос 2012", 2012 рік.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:

eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.