ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
Art After the End of the World - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Art After the End of the World Йозеф Вінклер: Цвинтар гірких апельсинів - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Йозеф Вінклер: Цвинтар гірких апельсинів Prostory Nr.8 Documenting Maidan - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Prostory Nr.8 Documenting Maidan

Швейцарський письменник Крістоф Зімон у Києві

У суботу та неділю, 25–26 травня відбудуться зустрічі зі швейцарським письменником Крістофом Зімоном та презентація українського перекладу його книжки «Багато гарного за малу ціну» за участі перекладачки Нелі Ваховської. 

25 травня о 16:00 у книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) відбудеться розмова на тему «Швейцарія: одна країна – чотири літератури. Як функціонує процес?», модеруватиме Неля Ваховська.

У контексті українських воєн за мовну ідентичність Швейцарія виглядає утопією: чотири мало споріднені мови мирно співіснують, витворюють окремі літератури й успішно їх розвивають. Чи так все насправді просто в альпійському раю? Якими мовами володіє пересічний швейцарець? Як співвідносяться швейцарська провінційність і європейськість? Чи просто бути письменником у багатій країні? На ці та інші запитання відповість один з найуспішніших молодих письменників Швейцарії Крістоф Зімон – можливо, навіть на Schwyzerdütsch ;-)

25 травня 18:30 на Книжковому Арсеналі (вул. Лаврська, 10-12, зала 2) Крістоф Зімон разом із Нелею Ваховською презентуватимуть книжку «Багато гарного за малу ціну».

«Багато гарного за малу ціну» – це феєрверк блискучих текстів і дивних малюнків, серед яких ви знайдете все: корисне і некорисне, казкове і правдиве, філософські питання і поради на всі випадки життя. Як виховувати дітей, знайти жінку чи чоловіка своєї мрії, злочинами тримати себе у формі, плекати ворожнечу та уникати шлюбу? А ще можна дізнатися, про що діти пишуть Сатані, як розгорталася любовна казка між Поетом і прекрасною Книгаркою, і звідки поети беруть ідеї.

26 травня о 14:00 Крістоф Зімон візьме участь у Конгресі рисувальників у Національному художньому музеї (вул. Грушевського, 6).

Більше про Конгрес: vcrc.org.ua 

Крістоф Зімон народився 1972 року в м. Ланґнау (Швейцарія), навчався у Бернській школі джазу, вивчав психологію, географію й економіку, багато подорожував. 1997 року покинув навчання і почав писати. Займався тимчасовими підробітками (пошта, банк, всілякі дурниці). Нині живе у Берні як вільний письменник, поет, карикатурист. Лауреат літературної премії кантону Берн (2006, 2011). Разом із Урсом Маннгартом та Лоренцом Ланґенеґґером Крістоф Зімон входить до групи «Die Autören», курує читацьку сцену «Rauschdichten», регулярно працює зі школярами і проводить семінари із креативного письма.

Ця книга стала першою публікацією нового видавничого проекту «Медуза».

«Медуза» – це незалежний видавничий проект, який виник у результаті кількарічної співпраці літературно-художнього часопису «Простори» та соціокритичного журналу «Спільне». Головна мета проекту «Медуза» – представити українському читацтву актуальні, а також раніше не перекладені класичні тексти із царини гуманістики та художньої літератури. Також у «Медузі» виходитимуть дитяча ілюстрована книга та мистецькі публікації. Проект підтримує Творча спілка перекладачів та письменників, зокрема з питання дотримання трудових прав перекладачок і перекладачів.

Заходи підтримані фондом ProHelvetia та посольством Швейцарії в Україні.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:

eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.