ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
ТЕМА 1: Перевод: _ _ _ - ПРОSTORY - украинский литературный журнал ТЕМА 1: Перевод: _ _ _ Одне-з-нас - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Одне-з-нас Öffentliche Kreuzigung der Wahrheit - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Öffentliche Kreuzigung der Wahrheit

Акція ЗАКРИВАЙ ТА АРХІВУЙ!

У понеділок, 26 березня о 14:00 на Контрактовій площі біля пам'ятника Сковороді відбудеться перформативна акція, присвячена закриттю галерейних приміщень Староакадемічного корпусу Києво-Могилянської академії, в котрих з 2008 року працював Центр візуальної культури НаУКМА. 

Художники та активісти Центру візуальної культури зберуться біля пам'ятника Сковороді, щоб оголосити свій протест проти раптового зриву запланованої у приміщеннях Староакадемічного програми Центру. Під час акції буде представлено архітектурний макет виставки. Учасники міждисциплінарного кураторського об'єднання Худрада висловляться стосовно трудових прав художників. 

12 березня президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт видав наказ про закриття галерейних приміщень Староакадемічного корпусу НаУКМА. Цим наказом було зірвано заплановану Центром візуальної культури виставку Євгенії Бєлорусець "Своя кімната" та наступні заходи центру. Виставка фотографій та текстів, присвячена сучасним українським квір-сім'ям, створена разом із кураторкою Наталією Чермалих, мала супроводжуватись низкою дискусій та семінарів, підготовлених викладачами та активістами Центру візуальної культури.

До останнього моменту художники та керівництво Центру продовжували сподіватись на те, що виставка та всі заплановані заходи ЦВК, в тому числі міжнародна конференція, що починається 26 березня, відбудуться у приміщеннях закритого корпусу. Проте міжнародні листи солідарності з ЦВК і численні прохання викладачів Академії поки що безуспішні. Мотивуючи свою відмову, в усній розмові з кураторкою виставки Сергій Квіт заявив, що "добре знає цю художницю - вона на цей рік вже достатньо виставлялась у Центрі візуальної культури". 

Цьому рішенню передувало закриття виставки "Українське тіло" 10 лютого і звинувачення художників та активістів Центру візуальної культури у пропаганді порнографії. Написані дослідниками з усього світу листи на захист Центру, серед яких - листи від Славоя Жижека та Александра Кваснєвського, залишилися без уваги. 

Галерея Староакадемічного корпусу з 1995 року грала ключову роль для розвитку сучасного мистецтва в Києві. Тут вперше в Україні проходили виставки Енді Ворхола, Іллі Кабакова, Джозефа Кошута. Біографії багатьох сучасних українських художників почалися саме з виставок у цій галереї, де до Центру візуальної культури працював Центр сучасного мистецтва.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:

eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.