ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Тихое свидетельство - ПРОSTORY - український літературний журнал Тихое свидетельство Від театру «Воскресіння» до Порохової вежі – враження від Львівського книжкового ярмарку 2008 - ПРОSTORY - український літературний журнал Від театру «Воскресіння» до Порохової вежі – враження від Львівського книжкового ярмарку 2008 мир и я. или как миня обезмирели - ПРОSTORY - український літературний журнал мир и я. или как миня обезмирели
Друкувати

Акція ЗАКРИВАЙ ТА АРХІВУЙ!

У понеділок, 26 березня о 14:00 на Контрактовій площі біля пам'ятника Сковороді відбудеться перформативна акція, присвячена закриттю галерейних приміщень Староакадемічного корпусу Києво-Могилянської академії, в котрих з 2008 року працював Центр візуальної культури НаУКМА. 

Художники та активісти Центру візуальної культури зберуться біля пам'ятника Сковороді, щоб оголосити свій протест проти раптового зриву запланованої у приміщеннях Староакадемічного програми Центру. Під час акції буде представлено архітектурний макет виставки. Учасники міждисциплінарного кураторського об'єднання Худрада висловляться стосовно трудових прав художників. 

12 березня президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт видав наказ про закриття галерейних приміщень Староакадемічного корпусу НаУКМА. Цим наказом було зірвано заплановану Центром візуальної культури виставку Євгенії Бєлорусець "Своя кімната" та наступні заходи центру. Виставка фотографій та текстів, присвячена сучасним українським квір-сім'ям, створена разом із кураторкою Наталією Чермалих, мала супроводжуватись низкою дискусій та семінарів, підготовлених викладачами та активістами Центру візуальної культури.

До останнього моменту художники та керівництво Центру продовжували сподіватись на те, що виставка та всі заплановані заходи ЦВК, в тому числі міжнародна конференція, що починається 26 березня, відбудуться у приміщеннях закритого корпусу. Проте міжнародні листи солідарності з ЦВК і численні прохання викладачів Академії поки що безуспішні. Мотивуючи свою відмову, в усній розмові з кураторкою виставки Сергій Квіт заявив, що "добре знає цю художницю - вона на цей рік вже достатньо виставлялась у Центрі візуальної культури". 

Цьому рішенню передувало закриття виставки "Українське тіло" 10 лютого і звинувачення художників та активістів Центру візуальної культури у пропаганді порнографії. Написані дослідниками з усього світу листи на захист Центру, серед яких - листи від Славоя Жижека та Александра Кваснєвського, залишилися без уваги. 

Галерея Староакадемічного корпусу з 1995 року грала ключову роль для розвитку сучасного мистецтва в Києві. Тут вперше в Україні проходили виставки Енді Ворхола, Іллі Кабакова, Джозефа Кошута. Біографії багатьох сучасних українських художників почалися саме з виставок у цій галереї, де до Центру візуальної культури працював Центр сучасного мистецтва.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua