ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
Читання та дискусія «Внутрішні та зовнішні кордони мов та поетик» - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Читання та дискусія «Внутрішні та зовнішні кордони мов та поетик» Презентація антології сучасної німецької літератури «Вертиголов та інші політичні тварини» - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Презентація антології сучасної німецької літератури «Вертиголов та інші політичні тварини» Выставка «Перед казнью»: часть первая - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Выставка «Перед казнью»: часть первая

Відкрита лекція Джудіт Галберстам "Торгівля ґендерами" у Києві

 2 червня 2011 о 18.00 представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні запрошує на відкриту лекцію Джудіт Галберстам “Traffic in Genders (Торгівля ґендерами)”, яка відбудеться у Центрі польських і європейських студій при НаУКМА (6 корпус, вул. Волоська, 8/5).

Коли євро-американські системи статі/ґендеру стають ще більш плутаними і меншстійкими через різке зниження кількості шлюбів та стрімкий ріст розлучень, мабуть, лишеглобальна циркуляція цих статево-ґендерних систем надає їм бодай якоїсь стабільності. Те, що є хитким та нестійким вдома, видається міцним та непохитним, коли імпортується деінде. Тож у той час, як в США ведуться палкі дебати щодо питання одностатевих шлюбів, служби в армії для гомосексуалів та трудових відносин, «глобальні гей-дискурси» трансформують ці категорії та нестійкі політичні галузі у стабільні ідентичності та політики включення/виключення. 


Лекція Джудіт Галберстам розгляне циркуляцію нових моделей статі/ґендеру та глобальні зміни в суміжних теоріях тілесності в США і в інших країнах.Джудіт Галберстам (також Джек Галберстам) є всесвітньо відомою вченою, радикальною теоретикинею в царині квір-студій, професоркою і директоркою Центру феміністичних досліджень Університету Південної Каліфорнії в США. Вчена є авторкою низки книг, що впливають на формування сучасних теоретичних засад осмислення квір-проблематики й квір-простору. Серед найвідоміших публікацій – "Жіноча маскулінність" та "У квір-часі і -просторі: трансґендерні тіла, субкультурні життя". Дослідницька увага вченої зосереджена навколо питань жіночої маскулінності, імплікацій "перехідних" ідентичностей у ґендерно бінаризованих і поляризованих сучасних Західних культурах, а також фокусується на аналізі таких складових сучасних культур як колоніалізм, гетеронормативність, капіталізм, расизм і трансфобія.

Захід проходитиме англійською мовою із синхронним перекладом на українську.

Вхід вільний

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:

eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.