ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Зона переходу. Про кінець посткомунізму - ПРОSTORY - український літературний журнал Зона переходу. Про кінець посткомунізму Василь Лозинський: Нові вірші - ПРОSTORY - український літературний журнал Василь Лозинський: Нові вірші Моделі світу і людини: читання Ганса Генні Янна - ПРОSTORY - український літературний журнал Моделі світу і людини: читання Ганса Генні Янна
Друкувати

Відкрита лекція Джудіт Галберстам "Торгівля ґендерами" у Києві

 2 червня 2011 о 18.00 представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні запрошує на відкриту лекцію Джудіт Галберстам “Traffic in Genders (Торгівля ґендерами)”, яка відбудеться у Центрі польських і європейських студій при НаУКМА (6 корпус, вул. Волоська, 8/5).

Коли євро-американські системи статі/ґендеру стають ще більш плутаними і меншстійкими через різке зниження кількості шлюбів та стрімкий ріст розлучень, мабуть, лишеглобальна циркуляція цих статево-ґендерних систем надає їм бодай якоїсь стабільності. Те, що є хитким та нестійким вдома, видається міцним та непохитним, коли імпортується деінде. Тож у той час, як в США ведуться палкі дебати щодо питання одностатевих шлюбів, служби в армії для гомосексуалів та трудових відносин, «глобальні гей-дискурси» трансформують ці категорії та нестійкі політичні галузі у стабільні ідентичності та політики включення/виключення. 


Лекція Джудіт Галберстам розгляне циркуляцію нових моделей статі/ґендеру та глобальні зміни в суміжних теоріях тілесності в США і в інших країнах.Джудіт Галберстам (також Джек Галберстам) є всесвітньо відомою вченою, радикальною теоретикинею в царині квір-студій, професоркою і директоркою Центру феміністичних досліджень Університету Південної Каліфорнії в США. Вчена є авторкою низки книг, що впливають на формування сучасних теоретичних засад осмислення квір-проблематики й квір-простору. Серед найвідоміших публікацій – "Жіноча маскулінність" та "У квір-часі і -просторі: трансґендерні тіла, субкультурні життя". Дослідницька увага вченої зосереджена навколо питань жіночої маскулінності, імплікацій "перехідних" ідентичностей у ґендерно бінаризованих і поляризованих сучасних Західних культурах, а також фокусується на аналізі таких складових сучасних культур як колоніалізм, гетеронормативність, капіталізм, расизм і трансфобія.

Захід проходитиме англійською мовою із синхронним перекладом на українську.

Вхід вільний

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua