ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Мы – Хароны - ПРОSTORY - український літературний журнал Мы – Хароны Інтернаціоналізм чи варварство: розмова з Етьєном Балібаром - ПРОSTORY - український літературний журнал Інтернаціоналізм чи варварство: розмова з Етьєном Балібаром Патрік Мекі: Мистецтво Джеффа Волла - ПРОSTORY - український літературний журнал Патрік Мекі: Мистецтво Джеффа Волла
Друкувати

"Самоцензура": дискусія про дозволене і заборонене

У четвер, 8 квітня, ПРОSTORY запрошують усіх, хто цікавиться питаннями прийнятного / неприйнятного, дозволеного / недозволеного в мистецтві, літературі, художньому перекладі, відвідати дискусію, присвячену самоцензурі. Дискусія розпочнеться о 18.30 і проходитиме на третьому поверсі Ґете-Інституту в Києві.

Останніми роками українська держава робить спроби визначити непорушні засади своєї культурної ситуації, визначити місцеву систему координат. Створюється комісія з моралі, яка цензурує мистецтво і до завдань якої, разом із боротьбою з порнографією, входить охорона національних цінностей і української етнокультурної ідентичності. «Батьківський нагляд» державних структур над мистецтвом ризикує стати явищем повсякденності. Спостерігається поступова узурпація державою права судити про витвір мистецтва та етичні норми, що в ньому проявляються.

Тим не менш, такі державні ініціативи не стали викликом для української художнього, письменницького, культурного середовища. Суспільного консолідованого спротиву цим тенденціям не відбулося. Розрізнені публікації та дискусії наразі не змогли нічого змінити в поточному порядку речей. Радикальний і резонансний художній жест витісняється на периферію культурного життя.

Якими є панівні настанови української культурної політики? Як мистецтво може суперечити «суспільному порядку»? Яким чином влада регулює культурний процес? Та чи може диктат у сфері мистецтва компенсуватися самоцензурою?

Які з уже створених робіт можуть опинитися під забороною?

Що робити автору, чиї власні задумки та уподобання в історії мистецтва не збігаються з панівними настановами культурної політики?

Можливо, незабаром художника буде поставлено перед вибором: або зустріч із догматичною цензурою, або система добровільних самообмежень.

Можливо, самоцензура стане нормою українського культурного життя та приведе до народження нової метафоричної мови в українському мистецтві, як це колись відбулось у радянські часи?

У дискусії візьмуть участь художники Анатолій Бєлов, Микола Рідний, активіст Олександр Володарський, мистецтвознавиця Анна Лазар, психіатр та психотерапевт Дмітрій Залесский, редактори ПРОSTORY. Модеруватиме Євгенія Бєлорусець.

Учасники дискусії обговорюватимуть проблеми самоцензури та цензури в мистецтві, які є актуальними для українського культурного процесу. Після коротких виступів відбудеться обговорення з гостями заходу.

Захід відбудеться за інформаційної підтримки Представництва Фонду імені  Гайнриха Бьолля в Україні.

Початок дискусії: 18.30

Адреса: Волоська 12/4

Для участі бажано зареєструватися. Заявки на участь просимо надсилати за адресою: prostoryaction@gmail.com.

 

 
Коментарі (1)
1 Середа, 31 Березня 2010
Если я не успею зарегистрироваться или приведу не зарегестрированного участника дискуссии - меня (его) впустят. На плакатах всюду "вход свободный".

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua