ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Labour laws exist: protest for the rights of hired demonstrators! - ПРОSTORY - український літературний журнал Labour laws exist: protest for the rights of hired demonstrators! Ален Бадью. Анабазис - ПРОSTORY - український літературний журнал Ален Бадью. Анабазис Prostory Nr.8 Documenting Maidan - ПРОSTORY - український літературний журнал Prostory Nr.8 Documenting Maidan
Друкувати

Церкві й державі час жити нарізно! Феміністичний марш 8 березня

 

8 березня, 14:00

 Михайлівська площа

ФЕМІНІСТИЧНИЙ МАРШ

Церкві й державі час жити нарізно!feminism

Чому ми говоримо про церкву і державу в день 8 березня? Тому що 8 березня – день боротьби жінок за свої права, боротьби за гендерну рівність. Це той день, у який ми хочемо публічно заявити, що спайка церкви і держави є патріархальною і дискримінаційною. Податок на бездітність, заборона жінкам робити штучне запліднення після 49 років, заборона абортів і багато інших загроз – все це стане реальністю, якщо ми не почнемо діяти.

Ми звикли до думки, що наша держава є світською - проте це вже не відповідає реальності. Сьогодні в Україні відбувається небезпечне зближення церкви і держави. Цей симбіоз - злочинний: за рахунок утиску наших громадянських прав церква і держава отримують ще більше влади і грошей.

Держава підтримує патріархальну та консервативну ідеологію, схвалюючи церковний вплив на соціальну політику. Від неї не відстає великий капітал, якому також вигідний релігійний дурман у головах трудящих: на заводах найбагатіших олігархів будуються церкви та каплиці за рахунок самих робітниць і робітників, і це подається як “соціальна відповідальність бізнесу!

За активного сприяння Міністерства освіти церква дедалі глибше проникає в освітню сферу. Співпраця церкви з Міністерством охорони здоров’я призводить до цинічного втручання у сферу наших сексуальних і репродуктивних прав, до посилення державного контролю над нашим тілом. Попи та капелани освячують насильство в силових структурах та тюремній системі. Апелюючи до «християнських цінностей», церква пропагує ненависть до сексуальності й тілесності, а Верховна Рада закріплює це у дискримінаційних законопроектах.

Ми відмовляємося служити церковному та політичному патріархату, і закликаємо вас до солідарності! Приєднуйтеся до маршу: церкві й державі час жити нарізно!

Увага! Під час акції заборонені прапори та символіка політичних партій, припартійних організацій та провокаторів. Будь-які прояви ксенофобії та сексизму вважатимуться провокацією.

 

Марш організовують:

Феміністична Офензива ofenzyva.wordpress.com
Автономна Спілка Трудящих avtonomia.net
Ліва Опозиція gaslo.info
ГО “Інсайт” insight-ukraine.org.ua
ПРОSTORY prostory.net.ua
(список відкритий)

Марш підтримують:

кураторське об’єднання «ХУДРАДА»
Центр візуальної культури НаУКМА vcrc.ukma.kiev.ua
Конгрес національних громад України kngu.org

 
Коментарі (2)
1 Неділя, 04 Березня 2012
Шановні жінки-організатори,
На жаль, складається враження, що Ви цілком відірвані від реальності. Церква у багатьох питаннях є єдиною інституцією, яка "вигрібає" за всіх - і за державу, і за суспільство, і за NGO. Майте совість, люди добрі, хоч на трохи припиніть поширювати дискурс ненависті.

Ось лише деякі приклади того, як "патріархальна та консервативна ідеологія" без будь-якої допомоги держави рятує життя сотень людей, долею яких Ви так переймаєтеся:

1)
"1500 человек освободились от наркотиков и алкоголя в первом филиале фонда «Пилигрим»"
http://m-x.org.ua/news/rehabilitation/315.html

2)
"Большинство девчонок были проститутками, зарабатывали себе на дозу, процентов 30–40 были изнасилованы своими собственными отцами или своими родными братьями.... Мы приучаем к тому, что слово «любовь» существует, есть чистые отношения между мужчинами и женщинами, что она предназначена Богом быть хорошей женой, матерью, дочерью."
http://baznica.info/article/sergi-matevosyan

3)
62 действующих реабилитационных центра по Украине в общей сложности более чем на тысячу мест
23 детских реабилитационных центра (сиротинца), в которых находится около 500 детей;
http://www.chve.org.ua/vidilu/social
2 Вівторок, 29 Січня 2013
Відповідь "Сумно": алкоголь і наркотики - це питання свободи вибору і її відсутності, адресуйте капіталістам, які наживаються з цього.
Щодо проституції, давно треба її легалізувати і перестати спекулювати на ці теми.
А замість існування у цих сиротинцях, дітям набагато краще жити в сім’ях, де їх дійсно будуть любити, хоч в Західних країнах хоч в одностатевих шлюбах.

Щодо 8-го березня, нажаль пропустив минулий, але піду на марш цього року. Я - чоловік і вважаю, що неприпустимо відбирати права у жінок, так само і проявлявти насильство, в тому числі домашнє, побутове, таке "звичне" в нашому суспільстві

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua