ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Понимать литературу - ПРОSTORY - український літературний журнал Понимать литературу Розділення // Про працю у тіні війни - ПРОSTORY - український літературний журнал Розділення // Про працю у тіні війни На смерть поэта? - ПРОSTORY - український літературний журнал На смерть поэта?
Друкувати

Політичне неусвідомлене в літературі: презентація проекту «Німеччина у вирі (Возз΄)Єднання»

 29 травня, в неділю, на «Книжковому Арсеналі» о 13:00 / Зона 2  буде презентовано результати тривалого проекту, до складу якого входили лекції, дискусії й семінар з художнього перекладу, присвячений німецькій літературі 90-их. Результати роботи над проектом представлені на сайті ПРОSTORY й склали антологію «Вертишийка та інші політичні тварини».

Під час презентації Неля Ваховська – літературознавиця, редакторка часопису про літературу і мистецтво  ПРОSTORY, авторка проекту й упорядниця антології – розповідатиме про роботу літератури з колективним уявним, медійну позицію автора-інтелектуала й суспільну вагу позиції письменника. Особливої уваги буде приділено питанню естетичних стратегій письменства в контекстів реакції на радикальні соціо-політичні зміни: використання попередньої літературної традиції, дереалізація простору та його тілесна рефігурація й використання ідеографічних ефектів письма. На презентації будуть представлені сатиричні та неоавангардні твори Томаса Брусіга, Томаса Гетхе, Райнгарда Їрґля та ін., ілюстровані роботами українського художника Анатолія Бєлова

«На прикладі німецької літератури 90-х – доби шалених трансформацій та політичного Повороту на 180° – ми спробуємо показати, що література спроможна на соціально значимі висловлювання навіть за умови аполітичності її творців.  Коли митець в ситуації симульованого й симуляційного медійно-політичного дискурсу викриває його основи –  глузуючи з них, сексуалізуючи чи навіть інферналізуючи їх аж до трансгресії власної оповіді, – це впливає на самосвідомість його співгромадян. Бо література – це відповідальність». 

Проект відбувся за підтримки Ґете-Інституту в Україні

Адреса: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12, Київ

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua