ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
Будьте реалістами – вимагайте неможливого! Ми граємо в футбол - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Будьте реалістами – вимагайте неможливого! Ми граємо в футбол Три белых комнаты - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Три белых комнаты 8. April: Diskussionsplattform zum Thema Selbstzensur - ПРОSTORY - украинский литературный журнал 8. April: Diskussionsplattform zum Thema Selbstzensur

Напад на Центр візуальної культури

У суботу 20 листопада в Київському Центрі візуальної культури ультраправе угрупування зірвало захід "Протидія насильству над трансгендерними людьми", підготовлений спільно з організацією Інсайт. Захід планувався як вшанування пам'яті вбитих трансгендерних людей, передбачалася дискусія й показ фільму режисерки Кімберлі Пірс "Хлопці не плачуть".

Втім, під час перегляду фільму в приміщення спробували увірватись близько десяти людей в медичних масках із газовими балончиками, за припущеннями присутніх, деякі були озброєні ножами. Вдертись далі коридору нападникам не вдалося, перед ними встиг зачинити двері один з організаторів заходу, Тимур Лисенко. Йому було завдано тілесних ушкоджень, в обличчя бризнули сльозогінним газом. Пізніше Тимура Лисенка забрала швидка з травмою грудної клітки та опіком очей.

Нападники діяли підготовлено та організовано, і якби вони зуміли зайти до галереї, де проходив захід, наслідки були б значно серйозніші. Після інциденту невідомі втекли через вихід НаУКМА, котрий наразі тимчасово відкритий і не охороняється. З приміщення ЦВК всім довелось вийти — зали були заповнені газом, який іще довго вивітрювався.

Міліція прибула доволі швидко і взяла свідчення в очевидців, а оперативно-розшукова служба провела обстеження приміщення. Разом з тим, особливого ентузіазму в представників правоохоронних органів не було, і замість 161 статті (розпалювання расової ворожнечі), скоріш за все, буде відкрито справу за статтею "хуліганство".

IMGP0308

Провітрювання у приміщенні, сповненому сльозогінним газом

Важливо, що тема ЛГБТ викликає чи не найбільше ажіотажу серед ультраправих, і це вже не перший випадок застосування насильства під час подібних заходів. Так, у вересні минулого року невідомі намагались зірвати презентацію книги "120 сторінок Содому" в Книгарні "Є" і на книжковому Форумі у Львові, а у жовтні того ж року ультраправі підпалили галерею "Я" Павла Гудімова, в якій обговорювалась ця книга. Тоді на ресурсах ультраправих груп з'явилися схвальні коментарі на кшталт «невідомі патріоти покарали дегенератів».

Хто саме вчинив напад у суботу, поки невідомо, але оскільки нападники добре орієнтувались на території Києво-Могилянської академії, досить обґрунтованою є підозра, що до організації мали стосунок могилянські ультраправі студенти, котрі не вперше здійснюють тиск на Центр візуальної культури.

IMGP0300

Фото надані свідками індиденту.

 
Комментарии (1)
1 Понедельник, 22 Ноября 2010
http://community.livejournal.com/ru_japan/1621202.html
а от як все відбувається в Японії.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:

eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.