ГлавнаяСтатьиТекстыПереводНовости
ТемаАкцииИскусствоСсылкиГазетаРедакция
Газета сайта ПРОSTORY №1: Смерть переводчика - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Газета сайта ПРОSTORY №1: Смерть переводчика Политическое искусство авангарда в Европе в 20-30е годы 20-го века и связь с сегодняшней украинской ситуацией - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Политическое искусство авангарда в Европе в 20-30е годы 20-го века и связь с сегодняшней украинской ситуацией Черга на квартиру - ПРОSTORY - украинский литературный журнал Черга на квартиру

Нові українські журнали лівої критики на Форумі видавців у Львові

 У суботу 17 вересня о 16 годині в рамках Львівського форуму видавців у ЛОІППО (вул. Огієнка, 18-а, Аудиторія) відбудеться спільна презентація літературно-мистецького журналу «Простори», часопису «Політична критика» та журналу соціальної критики «Спільне».

Протягом останніх років в Україні з’явилися три некомерційні друковані видання, що мають на меті ліву критичну рефлексію соціальних, культурних, політичних, економічних явищ дійсності. Презентуючи свою діяльність, редактори й редакторки журналів ініціюватимуть дискусію про необхідність роботи на перетинах літературного, політичного, наукового та мистецького полів, що передбачає усунення штучних поділів між даними сферами. Разом з тим, вони говоритимуть про активне втручання в публічні дебати та репрезентації альтернативного погляду на втілення суспільних змін.

okladka_ukraina300Альманах «Політична критика» виник за аналогом польського видання Krytyka Polityczna, він з’являється в той момент, коли дедалі очевиднішою стає хибна природа вибору, перед яким опинилося українське суспільство. Як і в польській ситуації його можна сформулювати як «Росія або Європа». Фактично, панівні українські дебати стосуються вибору між двома різновидами неолібералізму, двома версіями капіталістичного визиску: авторитарним, євроазійським (вибір «Росія») та ліберальним, західним (вибір «Європа»). При цьому сама можливість альтернативного вибору одразу дискредитується як «утопічна» чи «протиприродна».

prostory_coverПРОSTORY являє собою незалежну літературно-мистецьку платформу, діяльність якої включає онлайн-журнал /prostory.net.ua/, проведення публічних культурних заходів та друковане періодичне видання. Журнал публікує сучасну літературу, філософію та есеїстику, зосереджуючись зокрема на художньому перекладі, тексти про літературу в широкому культурному і соціальному контекстах, візуальні зразки сучасного мистецтва, соціокритичну публіцистику.  ПРОSTORY вже слугує однією з небагатьох платформ для представників громадськості, що веде соціально-критичний діалог, поєднавши його з діяльністю у сфері актуального мистецтва та літератури.

spilneЖурнал соціальної критики «Спільне» – колективний некомерційний проект, що реалізується спільно з онлайн-жуналом «Коммонз» / commons.com.ua/ Його завданням є аналіз тих нагальних соціальних проблем в українському суспільстві та у світі, що наразі не отримують належної уваги в інтелектуальних колах: соціальних наслідків неоліберальних економічних перетворень на пострадянських теренах, трансформацій міського простору, політики освіти, класових відносин, расизму і ксенофобії тощо. Позиція журналу ангажована, оскільки суспільство потребує не лише вивчення, але й змін. Тематичні номери  дозволяють розглянути обрану тему комплексно і з різних позицій, залучаючи представників та представниць академічного середовища та низових активістських рухів, журналістів та митців.

Видання представлятимуть:

Катерина Міщенко перекладачка, авторка, редакторка журналу ПРОSTORY
Анастасія Рябчук соціологиня, редакторка журналу «Спільне»
Василь Черепанин культуролог, директор Центру візуальної культури НаУКМА, редактор журналу «Політична критика»


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:

eurozine
 


Главная  Статьи  Тексты  Перевод  Новости  Тема  Акции  Искусство  Ссылки  Газета  Редакция  


Дизайн Александр Канарский © 2007.
При использовании материалов ссылка на prostory.net.ua желательна.