ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Московский дневник - ПРОSTORY - український літературний журнал Московский дневник Фігури замовчування: Майдан і Бідність - ПРОSTORY - український літературний журнал Фігури замовчування: Майдан і Бідність Расизм, или культурная логика постсоциализма - ПРОSTORY - український літературний журнал Расизм, или культурная логика постсоциализма
Друкувати

Помер Ален Роб-Ґріє

У Франції у віці 85 років помер відомий письменник-модерніст, кінорежисер Ален Роб-Ґріє. Ален Роб-Ґріє (Alain Robbe-Grillet), агроном за освітою, прославився як засновник так званого «нового роману», літературного руху, що розповсюдився у Франції в середині XX століття. Прихильники «нового роману» відмовляються від традиційного оповідного стилю, всіляко експериментуючи як з формальними, так із змістовними основами жанру.

Першим твором Роб-Ґріє, що здобув популярність, став роман «Гумки» - своєрідний переказ міфу про Едипа. За ним були «Підглядач», «Ревнощі» і збірка статей «Новий роман», що стала маніфестом нового літературного напряму.

У 2004 році Роб-ҐГріє було обрано до Французької академії мистецтв, що вважається найвищою ознакою визнання творчості письменника. Проте той на церемонію не з'явився. Текстам Роб-ҐГріє присвячені роботи Мішеля Фуко, Ролана Барта, Моріса Бланшо.

«Новий роман» як напрям сьогодні переживає не найкращі часи, він мало перекладається - на міжнародному літературному ринку домінує «книжка з історією».

В перекладах російською вийшли його романи „В лабіринті" (1999), „Проект революції у Нью-Йорку" (2000), „Моментальні знімки" (2000), „Повторення" (2005), „Дім побачень" (2000) та інші.
За матеріалами Newsru.com.


Письменники „Нового роману", зліва направо: Alain Robbe-Grillet, Claude Simon, Claude Mauriac, Jér'me Lindon, Robert Pinget, Samuel Beckett, Nathalie Sarraute, Claude Ollier

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua