ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Дегустація від «Просторів» - ПРОSTORY - український літературний журнал Дегустація від «Просторів» Мова програмування - ПРОSTORY - український літературний журнал Мова програмування Відкриття виставки Євгенії Бєлорусець «Своя кімната» - ПРОSTORY - український літературний журнал Відкриття виставки Євгенії Бєлорусець «Своя кімната»
Друкувати

«Ті, хто поряд з нами»: виставка Наташі Шульте

2 квітня в суботу о 19.00 в Центрі візуальної культури НаУКМА (Староакадемічний корпус, 1-й поверх, вул. Сковороди, 2) відкривається виставка Наташі Шульте, художниці та фотографа з Одеси. 

Вже тривалий час Шульте працює над проектом «Ті, хто поряд з нами», у якому перед її камерою позують діти з Одеського дитбудинку №1 (до 5 років) та дитячого будинку міста Білгород-Дністровський (3-15 років). 

girlwithhorse00

Організатори виставки твердять, що авторка зображує персонажів позбавленими будь-яких емоцій, ніби на портретах вікторіанської доби. Дітей одягнуто в оксамитові або білі мереживні сукні та костюми, кожна фотографія має досконало побудовану композицію та поєднання кольорів – вони декоративні та відглянсовані до непристойності. 

Зображені діти – не просто сироти, але часто жертви знущання власних батьків або родичів, народжені в родинах хронічних алкоголіків та наркотично залежних людей, деякі з вихованців дитбудинку хворі на СНІД, перенесли та переносять численні операції. Усе це довершує, за словами художниці, повна ізольованість та брак контакту. Основний акцент Шульте прагне робити на внутрішньому стані покинутих дітей. 

girlwithhorse01

Фотографія Наташі Шульте здійснює одразу два кроки – повертає функцію візуальності та виставляє у новому світлі політично заяложену тему нещасливого дитинства. Крім того, іграшки, народні предмети побутового вжитку та інший антураж, що з’являється у другій частині проекту, – це речі з самих дитбудинків. А сукні принцес, у які Наташа одягає своїх моделей – хіба не популярна версія святкових дитячих костюмів, в які люблять виряджати дівчаток на дитсадкових заходах – теж парадний одяг із власності дитбудинку. Проект Шульте називають прикладом соціального сюрреалізму – із закидом обом складовим цієї назви.

Виставка триватиме до 22 квітня і працюватиме щобудня з 10:00 до 18:00. 

Якщо ви бажаєте передати кошти на харчування, медикаменти та необхідні побутові речі для Одеського дитбудинку №1 (провулок Монастирський, 3, Одеса, тел.(048)7468495) та дитбудинку міста Білгород-Дністровський (вул. Перемоги, 9, м. Білгород-Дністровський, тел. (04849)25060) або запропонувати інший вид підтримки, прохання дзвонити за телефоном: 093 0545226 – Наташа Шульте або 096 932 49 28 – Леся Прокопенко (кураторка виставки). Кошти від придбаних фото так само буде передано до фонду дитячих будинків.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua