ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Фридрих Ахляйтнер: экономические беженцы и др. - ПРОSTORY - український літературний журнал Фридрих Ахляйтнер: экономические беженцы и др. Нова хвиля стала, яка не бувала - ПРОSTORY - український літературний журнал Нова хвиля стала, яка не бувала После праздника / Після свята - ПРОSTORY - український літературний журнал После праздника / Після свята
Друкувати

Зустріч із провокативним польським автором Томашем Пйонтеком

19 і 20 жовтня Центр візуальної культури НаУКМА та Польський інститут у Києві запрошують на зустріч із письменником, публіцистом видання «Політична критика» Томашем Пйонтеком. Центральне питання заходу «Як змінювати суспільство?» разом з автором будуть обговорювати модератори, редактори українського часопису «Політична критика» Олексій Радинський та Василь Черепанин.

Ще кілька років тому Польща була країною, де критика костьолу сприймалася як божевільний епатаж, політична сцена здебільшого контролювалася двома правими партіями, а суспільство стояло перед вибором "Бог або супермаркет". Але парламентські вибори, що відбулися в Польщі 9 жовтня, принесли неочікуваний успіх радикально антиклерикальній партії, а дедалі більше гравців у політичному полі змушені відходити від закостенілих неокапіталістичних постулатів. Що сталося в Польщі? Як подолати гегемонію клерикалів, неолібералів і консерваторів? Про це та інше - розмова з Томашем Пьонтеком.

19 жовтня, 18:30 
Центр візуальної культури НаУКМА,  вул. Сковороди, 2 

20 жовтня, 19:00
Книгарня “Є”, вул. Лисенка, 3

Томаш Пйонтек – письменник, публіцист “Політичної критики” (Krytyka Polityczna), автор скандальної книги “Героїн” (українське видання – “Фоліо”, 2004), частково заснованої на власних досвідах. Цього року, у відповідь на беатифікацію Йоанна Павла ІІ, у видавництві “Політичної критики” вийшов полемічний памфлет Пйонтека “Анти-Папа”, що став першою в Польщі систематичною та безкомпромісною критикою діяльності Кароля Войтили. Остання на сьогодні книжка Пйонтека – книга віршів “Підручник для першого класу”, фрагменти якої прозвучать в українському перекладі.

tomaszpiatek.pl

Українська версія часопису “Політична критика” (Krytyka Polityczna) – перший міжнародний видавничий проект однойменного інтелектуального середовища, яке виникло в Польщі на початку 2000-х та протягом останньої декади стало одним із найважливіших гравців у східноєвропейській публічній сфері. Українська редакція "Політичної критики" створена середовищем Центру візуальної культури НаУКМА.  

Друге число “Політичної критики” присвячено зростанню правого радикалізму в Україні та світі, політиці світової фінансової кризи, що є двигуном цього зростання, а також явищу кримінального переслідування художників. 

Серед авторів номера – Джорджо Аґамбен, Віталій Атанасов, Алєксандр Бікбов, Євгенія Бєлорусець, Ілья Будрайтскіс, Олександр Володарський, Денис Горбач, Ярослав Грицак, Сергій Жадан, Славой Жижек, Артур Жмієвський, Олександр Івашина, Томаш Пйонтек, Славомір Сєраковський, Інна Совсун, Оксана Тімофєєва, Андреас Умланд, Антон Шеховцов. 

Номер проілюстровано художніми проектами Яель Бартани, групи “Війна”, Олександра Володарського, Микити Кадана, Йоанни Райковської, Вільгельма Саснала та Сантьяґо Сьєрри. 

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua