ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Старые ценности новой семьи // Квир-кино на Берлинале, 11-21 февраля 2010 - ПРОSTORY - український літературний журнал Старые ценности новой семьи // Квир-кино на Берлинале, 11-21 февраля 2010 Мы – Хароны - ПРОSTORY - український літературний журнал Мы – Хароны Джудіт Батлер: Згуртовані тіла та політика вулиці (фрагменти лекції) - ПРОSTORY - український літературний журнал Джудіт Батлер: Згуртовані тіла та політика вулиці (фрагменти лекції)
Друкувати

MERIDIAN CZERNOWITZ: Перша у світі презентація видання найтривалішого листування Пауля Целана

5 вересня 2010 року о 11.00 у рамках Міжнародного поетичного фестивалю «MERIDIAN CZERNOWITZ» відбудеться перша у світі презентація видання листування Пауля Целана і Густава Хомеда "Пауль Целан і Ґустав Хомед: "Мені потрібні Твої листи". Книжку представить Барбара Відеманн, яка разом із Юрґеном Кьохельом упорядкувала видання.

У 1938 р. Целан, перебуваючи у м. Тур (Франція), написав довгого листа своєму шкільному товаришеві Густавові Хомеду у Чернівці. Так розпочалося найдовше Целанове листування, яке тривало до 1970 року. У фінальній кореспонденції, написаній Целан відтворює свою сповнену відчаю ситуацію і водночас ще раз формулює важливі позиції своєї пізньої поетики. Із листів Хомеда ми, в свою чергу, довідуємося не тільки про долю Целанових друзів, що залишилися в радянських Чернівцях, але й про шлях солдата Червоної армії, котрий на власні очі бачив Освєнцім та обвуглений труп Ґеббельса в підкореному Берліні й котрий як перекладач брав участь у Нюрнберзькому процесі.

Видання цих листів з післямовою й коментарем робить зримим близький, довірливий і тривалий зв’язок на фоні катастрофічного ХХ століття. Листування є свідченням довгочасної дружби й одним з найважливіших документів останніх місяців життя Пауля Целана.

Захід відбудеться у Червоній залі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича
(вул. Коцюбинського, 2)

Вхід вільний

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua