ГоловнаСтаттіТекстиПерекладНовини
ТемаАкціїМистецтвоЛінкиГазетаРедакція
Чи мають мігранти окрему мову? - ПРОSTORY - український літературний журнал Чи мають мігранти окрему мову? Томас Бернгард: Площа Героїв - ПРОSTORY - український літературний журнал Томас Бернгард: Площа Героїв Documenting Maidan - ПРОSTORY - український літературний журнал Documenting Maidan
Друкувати

Презентація книжки Володимира Єрмоленка "Оповідач і філософ. Вальтер Беньямін та його час" у Києві

 У вівторок, 4 жовтня о 18.30 у Центрі польських і європейських студій Києво-Могилянської академії (вул. Волоська 10, 6-й корпус, підвальне приміщення) відбудеться презентація книги Володимира Єрмоленка "Оповідач і філософ. Вальтер Беньямін та його час", яка нещодавно вийшла у видавництві "Критика".

Книжку історика філософії, есеїста і перекладача Володимира Єрмоленка присвячено творчості Вальтера Беньяміна (1892–1940) – одного з найбільш впливових філософів ХХ століття. У центрі авторової уваги – засадничі топоси Беньямінового мислення, зокрема образи оповідача, фланера та колекціонера, теми міського простору та його трансформацій, феномени пам’яті й апокаліптичного очікування, поняття аури та аналогії. Водночас життя та ідеї Беньяміна постають як певна призма, що крізь неї дослідник намагається робити "фотознімки" епохи, насамперед німецької та французької гуманістики, літератури та мистецтва, загалом інтелектуального побуту 1920-х – 1930-х років. Поруч із Беньяміном на цих "фотознімках" з’являються інші чільні постаті тієї доби, як-от Фройд і Пруст, Бретон і Араґон, Гайдеґер і Арендт, Лукач і Адорно, Гофмансталь і Краус, Блох і Кракауер, Шолєм і Дьоблін, що їх усіх пов’язує між собою головна тема книжки: драматичне та парадоксальне переплетення сучасності й архаїки в інтелектуальній атмосфері першої половини XX століття та зумовлений цим феномен «антимодерного модерну». Книжку ілюстровано портретами згадуваних осіб і світлинами паризького фотографа Ежена Атже, що правлять за свого роду візуальний код Беньямінової філософії.

У презентації візьмуть участь Володимир Єрмоленко, Володимир Артюх, Олександр Івашина, Вадим Менжулін, Тарас Лютий.

Модеруватиме Олена Бетлій.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

eurozine
 


Головна  Статті  Тексти  Переклад  Новини  Тема  Акції  Мистецтво  Лінки  Газета  Редакція  


Дизайн Олександр Канарський ©2007.
При використаннi матерiалiв сайту бажаним є посилання на prostory.net.ua